Menu Zamknij

W obronie zieleni

 

Klub Radnych Wspólny Poznań od początku istnienia ma w swoim programie podejmowanie działań na rzecz rozwoju zieleni w naszym mieście (w swoich postulatach ujęliśmy m.in. ochronę drzew przy inwestycjach). Radni naszego klubu wielokrotnie wychodzili z inicjatywą, aby ten ekologiczny postulat realizować: wnosiliśmy między innymi o zakup maszyny do przesadzania drzew, zabieraliśmy głos przy procedowaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego wskazując na potrzebę ochrony terenów zieleni, wnosiliśmy o utworzenie programu „Zielone Osiedla”, zabiegaliśmy i dalej zabiegamy o budowę lub rozbudowę kolejnych obszarów parkowych.
W związku z tym, że kwestia ochrony terenów zieleni miejskiej pozostaje dla nas niezwykle ważna rekomendujemy, aby inwestycję na ul. 27 Grudnia realizować w sposób umożliwiający maksymalną ochronę znajdujących się tam od lat drzew. Wszelkie wątpliwości mieszkańców powinny być rozwiane, a metody realizacji celów inwestycyjnych dobrane w sposób gwarantujący zarówno poprawę komfortu życia, jak i ochronę cennych dla śródmieścia roślin.

Jednocześnie, jako Klub Radnych Wspólny Poznań cieszymy się, że idea zielonego miasta, o której od początku mówimy, jest przez inne kluby w Radzie Miasta podzielana.

Fot. UMP

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com