Menu Zamknij

Paweł Sowa

Ma 39 lat, jest pilotem wycieczek i przewodnikiem turystycznym po Poznaniu, z wykształcenia urbanistą (absolwentem gospodarki przestrzennej na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM). Uwielbia swoją pracę i kontakt z turystami, których oprowadzam w językach: angielskim, polskim oraz włoskim.
Od 14 lat działa społecznie, w 2006 roku był jednym z założycieli Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania. Zaangażowany w różne inicjatywy: starania o tramwaj na Naramowice, nowe połączenia lotnicze z poznańskiej Ławicy, rozwój turystyki i komunikacji publicznej, zabiegi o przywrócenie starego gmachu dworca Poznań Główny i estetyzację peronów, wspieranie drobnego handlu oraz rozwoju sektora nowoczesnych usług (RD/IT/BPO/SSC). Od 2012 roku prowadzi profil na Facebooku poświęcony tramwajowi na Naramowice, o którego budowę konsekwentnie zabiegał (fb.com/tramwajnanaramowice).

W 2015 oraz 2019 został wybrany radnym osiedlowym RO Naramowice. Przez lata pracy społecznej zrealizował kilka projektów, z których za najważniejsze uważa utworzenie Parku Przy Żurawińcu i budowę boiska sportowego przy ul. Jasna Rola.
Nie może żyć bez podróżowania. Fan lotnictwa cywilnego i kolei. Lubi chodzić po górach. Obszary zainteresowań: transport, geografia, turystyka, demografia, historia, architektura, urbanistyka, Włochy.

 

Członek komisji

Kontakt mailowy z radnym: pawel_sowa@um.poznan.pl

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com